ZCP INFO

Związek Ceramików Polskich założyliśmy dla wszystkich osób interesujących się i posługujących technologią ceramiki. 
Dążymy do szeroko pojętej integracji naszego środowiska.
 
Pragniemy doprowadzić do współpracy naukowców, przemysłowców, historyków, rzemieślników, artystów, kolekcjonerów, hobbystów, miłośników ceramiki, by w oparciu o taką bazę tworzyć jak najpełniejszą informację o tym wszystkim co dzieje się w ceramice, a tym samym przyczyniać się do nieustającego rozwoju tej dziedziny sztuki.

Od 2003 roku spotykamy się na Czwartkach Ceramicznych pierwotnie w herbaciarni na warszawskiej Starówce, a obecnie w Centrum Promocji Kultury dzielnicy Praga Południe http://czwartkiceramiczne.blogspot.com. W trakcie tych spotkań powstała idea Warszawskich Spotkań Ceramicznych, które w tym roku 13 czerwca będziemy organizować już po raz jedenasty.
Dbamy o edukację podstawową, trafiając z ceramicznymi warsztatami do przedszkoli i szkół. Prezentujemy technologię ceramiczną w trakcie imprez plenerowych.
Od 2008 roku, wspólnie z Miejską Galerią Zakopane, pod patronatem Burmistrza Miasta Zakopane, zorganizowaliśmy trzy edycje Ogólnopolskiego Konkursu Ceramicznego.
Od 2012 pod naszym honorowym patronatem odbywa się Festiwal Ceramiki w Wesołej (Warszawa), Pszczyński Festiwal Ceramiki i Międzynarodowy Plener Ceramiczny w Kaflarni Zduny k. Krotoszyna.
Nasi przedstawiciele przygotowali i wygłosili również odczyty podczas sympozjum AGH, Mennicy Polskiej i Sympozjum Nauczycieli Ceramiki w Nowym Wiśniczu.
Staramy się poprzez naszą działalność pomagać w zachowaniu tradycji, kształtowaniu teraźniejszości i budowaniu przyszłości.
Nasze strony:
www.zcp.net.pl
 strona Związku Ceramików Polskich
www.ceramikonpl.blogspot.com
 ponad 1000 nazwisk osób związanych z ceramiką polską od XVI w.
www.ceramika.blog.pl
 Garncarz Nowator – dziennik ceramika (ca.348 639 wejść)
www.ceramiczne-abc.blog.onet.pl
 Poradnik (ca. 917 826 wejść)
www.ceramikinfo.blog.onet.pl
 Informator (363 776 wejść)
http://proceramika.blogspot.com zaczątek czasopisma internetowego
www.pomocnik.blog.onet.pl
 ogłoszenia branżowe
www.ceramika.topka.pl
 TopLista Ceramika Sztuka (max 100 pracowni ceramicznych)
Dariusz Osiński
Prezes Związku Ceramików Polskich

1 komentarz:

  1. O jeszcze tą stronę muszę opublikować! Zaczynam to ogarniać??!
    http://ceramikowo.blog.pl/

    OdpowiedzUsuń